Odznaka Turystyczna "Znam Góry Sowie"

Wiesz gdzie znajduje się szczyt Żmij? A może nie słyszałeś o szczycie Malinowa? Góry Sowie to nie tylko Wielka Sowa. Odkryj je tego lata podczas fantastycznej przygody zbierając doświadczenia i wspomnienia.

W książeczce weryfikacyjnej „Znam Góry Sowie” znajdziesz ponad 40 miejsc, które zachwycają, a przede wszystkim pozwolą odkryć mniej znane zakątki Gór Sowich.

Projekt „Znam Góry Sowie” realizowany przez Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich wspólnie z oddziałem PTTK Ząbkowice Śląskie swój początek miał w 2015 roku, wtedy ustanowiono dwa stopnie odznaki turystycznej „Małą” i „Dużą”. Do tego czasu zdobywców odznak jest już kilkuset, a cieszy fakt, że są to mieszkańcy całej Polski i nie tylko.

Teraz odświeżony projekt zyskał trzeci stopień odznaki „Wielkiej”.

To nie lada gratka dla amatorów turystyki, którzy wędrując po górach mogą potwierdzić ich znajomość wyjątkowymi trzema stopniami odznaki. Na stopień mały należy potwierdzić 12 dowolnych miejsc z wykazu, na stopień duży 14 dowolnych miejsc z wykazu, na stopień wielki 16 dowolnych miejsc z wykazu.

Podstawą weryfikacji odznaki jest posiadanie książeczki weryfikacyjnej odznaki „Znam Góry Sowie” lub samodzielnie wykonanej kroniki z zachowaniem wymogów regulaminu.

Książeczkę można nabyć u przodownika turystycznego Mirosława Gontkowskiego, a wkrótce podamy wykaz miejsc w poszczególnych gminach, które będą również dystrybuować książeczkę.

Posiadacze „starej” wersji książeczki nie muszę kupować nowej, wystarczy pobrać dodatkową listę atrakcji TU i wydrukować postępując nadal wg. zasad regulaminu.

Koszt książeczki w nowej wersji wynosi 6zł, koszt odznaki małej i dużej: 12 zł, odznaka wielka to 13 zł.

W czasie wakacji odbędą się także spotkania w Górach Sowich, podczas których STGGS będzie promowało projekt i odznakę, wszelkie informacje i aktualności na temat projektu znajdują się:

https://www.facebook.com/Owl.Mountains

oraz na:

www.gorysowie.org

 

Przeczytaj nowy regulamin „Odznaki Znam Góry Sowie”