Bieg Św. Floriana 2017 - wyniki

Już 21 stycznia 2017 roku na Przełęczy Srebrnogórskiej rozpocznie się impreza pod nazwą Bieg Św . Floriana czyli VI Otwarte Mistrzostwa w biegach narciarskich Strażaków organizowana przez Gminę Stoszowice, GOKSiR oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Budzowie.

Zawody zrzeszają wszystkich Strażaków woj. dolnośląskiego, którzy mają ochotę wziąć udział w tego typu rozgrywkach. Miejscem ich organizacji będzie Srebrna Góra znajdująca się na terenie Gminy Stoszowice. Trasy biegowe prowadzą przez malowniczą część Gór Sowich i Bardzkich tzw. „Trasę 9 Buków”. Impreza jest jedną z form popularyzacji sportów zimowych pośród PSP i OSP oraz indywidualnych zawodników, którzy mają możliwość sprawdzenia swoich dotychczasowych umiejętności oraz kondycji biegowych.


Start i meta w Srebrnej Górze, na Przełęczy Srebrnej.

Rozpoczęcie o godz. 11:00, zapisy od godz. 9.30.

Jeżeli w tym dniu warunki atmosferyczne nie będą sprzyjały przeprowadzeniu biegu narciarskiego, odbędzie się bieg przełajowy, na zasadach określonych w regulaminie zawodów.

Regulamin oraz informacje na stronie www.stoszowice.pl

 


Słoneczna pogoda, lekki mrozik, a przede wszystkim śnieg- w takich, jakże sprzyjających warunkach, odbył się Bieg Św. Floriana czyli VI otwarte Mistrzostwa w Biegach Narciarskich Strażaków o Puchar Wójta Gminy 2017r.

W ostatnich trzech latach biegi ze względu na brak śniegu były odwoływane albo zamiast ścigania na „biegówkach” rywalizowano w biegu przełajowym. W tym roku pogoda dopisała i zawodnicy mogli rywalizować według pierwotnie ustalonych zasad na trasie „Dziewięciu Buków” w Srebrnej Górze. Mężczyźni biegli na odcinku 10 km (dwie pętle), kobiety 5 km (jedna pętla).

Wyniki oraz całą relacja dostępna pod adresem poniżej:

http://www.stoszowice.pl/news-800-Final_VI_Otwartych_Mistrzostw_w_Biegach_Narciarskich_Strazakow.html