09/06/2022 0 comment

Przed chwilą zakończyło się Walne Zebranie Członków STGGS, członkowie i delegaci zebrali się w Innowacyjnym Centrum Poszanowania Energii w Bielawie.

Grody Piastowskie w przyszłym roku w Ostroszowicach

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji jednego z największych ogólnopolskich wyścigów kolarskich - CCC Tour Grody Piastowskie.

We wtorek 25 czerwca szczegóły tras wyścigu omawiali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i prezes Stowarzyszenia Grody Piastowskie Bogdan Rzepka.

Przyszłoroczna edycja rozpocznie się od prezentacji ekip 7 maja w Legnicy. 8 maja w Polkowicach kolarze przejadą trasami I i II etapu - aż do Głogowa. Z kolei 9 maja 2020 r. w Ostroszowicach odbędzie się III etap wyścigu. Uroczyste zakończenie zaplanowano na 10 maja 2020 r. w Legnicy.

W Ostroszowicach 9 maja rozpocznie się także ostatni etap "Korony Gór Sowich" - imprezy dla amatorów kolarstwa. Od 2017 roku odbyły się już trzy edycje wyścigu. Każdy uczestnik za wzięcie udziału w danym etapie otrzymywał jedną z czterech części pamiątkowego medalu. Uczestnicy, którzy przejadą wszystkie przełęcze Gór Sowich w poszczególnych latach, w 2020 r. oprócz medali otrzymają również okolicznościowe etui. Ostatnia część trofeum będzie wręczana na mecie wyścigu w Ostroszowicach.

Współorganizatorami wydarzenia są gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Turystycznym Gmin Gór Sowich, w tym gmina Dzierżoniów.

 

Grody Piastowskie w przyszłym roku w OstroszowicachGrody Piastowskie w przyszłym roku w OstroszowicachGrody Piastowskie w przyszłym roku w Ostroszowicach