02/11/2022 0 comment

Już 15 listopada w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury (DOK) STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNE GMIN GÓR SOWICH organizuje I Konferencję Turystyczną "Razem dla Gór ...

CCC Tour Grody Piastowskie - Korona Gór Sowich

W najbliższą sobotę w naszych górach zagości 3 etap CCC Tour Grody Piastowskie z ponad 140 kilometrową pętlą Pieszyce - Bielawa.

Rywalizować będą w niej profesjonalni zawodnicy. Dodatkowo zostanie przeprowadzona już po raz drugi Korona Gór Sowich z pętlą pieszycką jako ogólnodostępna impreza rowerowa dla amatorów.

W sobotę na pieszyckich ulicach odbędą się także Mistrzostwa Pieszyc w Kolarstwie Szosowym - Małe Grody Piastowskie. Do udziały w zmaganiach zapisało się ponad 70 dzieci, a zapisywać można się także w dniu zawodów w biurze, które będzie działało już od godziny 8:00 przy kościele św. Antoniego.
Start zawodów dla dzieci godzina 10:05, wręczenie nagród godz. 12:00.
Wyścig Korona Gór Sowich startuje o godzinie 10:00, a zawodowcy o 14:00.

Informacje ogólne na FB: https://www.facebook.com/GrodyPiastowskie/ , https://www.facebook.com/events/349468602186031/
Informacje organizatora - 3 etap: http://grody.com.pl/?page_id=1068
Informacje organizatora - Korona Gór Sowich: http://grody.com.pl/?page_id=1042 - rejestracja zawodników: https://competit.pl/w/9228/

Korona Gór Sowich to ogólnodostępna impreza rowerowa dla amatorów rozgrywana we wskazanych terminach. W wyścigu dla amatorów nie mogą brać udziału zawodniczki /zawodnicy posiadający licencję Elity i U23. Każdy uczestnik za przejechanie wyznaczonych przełączy na poszczególnych edycjach, otrzyma część pamiątkowego medalu. Medal będzie składał się z 4 części. Uczestnicy, którzy przejadą wszystkie przełęcze Gór Sowich w poszczególnych latach, otrzymają oprócz medali, okolicznościowe pamiątkowe etui.

I edycja 2017 - Dzierżoniów - Dzierżoniów (przełęcze Woliborska, Srebrnogórska)
II edycja 2018 - Pieszyce - Pieszyce (przełęcze Jugowska , Sokola, Walimska)
III edycja 2019 - Nowa Ruda - Nowa Ruda (przełęcze Sokola, Walimska, Jugowska)
IV edycja 2020 - Gmina Dzierżoniów - Gmina Dzierżoniów (przełęcze Jugowska, Sokola, Walimska)

Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich i gminy członkowskie.

Amatorzy niech się nie martwią dystansem, tylko tym jak szybko będą wjeżdżali na przełęcze: Jugowską, Sokolą i Walimską (medale wraz z okolicznościowym etui już czekają).
W sobotę 12 maja 2018, Pieszyce będą centrum polskiego kolarstwa amatorskiego i zawodowego. W centralnej części miasta zlokalizowany będzie start i meta II edycji Korony Gór Sowich i Małych Grodów Piastowskich (wyścigi dla dzieci) oraz start i lotna premia CCC TOUR Grody Piastowskie.

 

Media