Grody Piastowskie - prezentacja cyklu

W Góry Sowie zawita nowy cykl wyścigów rowerowych. W ramach dobrze znanych Grodów Piastowskich rozgrywany będzie także wyścig dla amatorów – Korona Gór Sowich. Start i meta w Dzierżoniowie, podobnie jak w przypadku drugiego etapu Grodów. We wtorek 11 kwietnia na fortach w Srebrnej Górze odbyła się prezentacja dotycząca całego cyklu rowerowego 52.CCC TOUR – Grody Piastowskie.


Korona Gór Sowich to pierwsza edycja wyścigu dla amatorów, w którym może wziąć udział każdy. Trasa tego etapu będzie przebiegała przez Piławę, Olbrachcice, Stoszowice, Srebrną Górę, Wolibórz i Bielawę – dystans 55,0 km. Do przejechania będą dwie przełęcze – Woliborska i Srebrnogórska. Każdy uczestnik za ich przejechanie i zdobycie otrzyma pierwszą część pamiątkowego medalu. Medal będzie składał się z 4 części, pozostałe 3 będą do zdobycia w latach 2018-2020. Wyścig będzie miał charakter ogólnopolski. Zapisy prowadzone są w formie elektronicznej przez zakładkę na stronie głównej wyścigu www.grody.com.pl.

Po starcie KORONY GÓR SOWICH ruszy drugi etap wyścigu kolarskiego Grody Piastowskie, który przejdzie do historii. Organizatorzy zdecydowali się na umieszczenie mety królewskiego odcinka na jednym z bardzo popularnych podjazdów w Górach Sowich – twierdzy w Srebrnej Górze, która oprócz bardzo ciężkiego podjazdu oferować będzie walory edukacyjne i wizualne. Start z Dzierżoniowa. Kolarze pokonają równe 131 kilometrów. Po drodze czekać ich będzie 6 podjazdów, w tym jeden prowadzący na metę. W sumie przewyższenie wyniesie 2430 metrów, a peleton przejedzie wszystkie najtrudniejsze góry w pierwszym z dolnośląskich pasm Sudetów.

 

Zobacz więcej o wyścigu: https://gorysowie.org/index.php/component/k2/item/365-korona-gor-sowich-wyscig

 

Media