02/11/2022 0 comment

Już 15 listopada w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury (DOK) STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNE GMIN GÓR SOWICH organizuje I Konferencję Turystyczną "Razem dla Gór ...

Trasy rowerowe Gór Sowich i Suchych wyróżnione

W piątek 17 lutego 2017 r. podczas gali wręczania nagród XIV edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w obecności kilkuset gości z całej Polski, Strefa MTB Sudety otrzymała wyróżnienie za Najlepszy Produkt Turystyczny roku 2016.

W konkursie udział wzięło 248 atrakcji turystycznych z całego kraju, a do konkursu ogólnopolskiego zakwalifikowano 45 z nich. Nagrodzonych zostało tylko 14 z nich, w jedyna z całego Dolnego Śląska, Strefa MTB Sudety.

Strefa MTB Sudety to produkt turystyczny, który swoim zasięgiem obejmuje tereny od Mieroszowa aż do Srebrnej Góry. Strefa MTB Sudety jest to system 20 tras MTB o łącznej długości 497 km, utworzony na obszarze 8 miejscowości (Pieszyce, Bielawa, Dzierżoniów gm. wiejska, Głuszyca, Mieroszów, Nowa Ruda gm. wiejska, Stoszowice, Walim) i 4 nadleśnictw (Bardo, Jugów, Świdnica, Wałbrzych). Obejmuje on całe Góry Sowie i Suche, część G. Wałbrzyskich, Pasma Lesistej i Mieroszowskich Ścian w G. Stołowych.

Jest to największy i pierwszy w Polsce system górskich tras rowerowych budowanych z takim rozmachem, który ma na celu wpływać na rozwój regionu oraz zbudowanie trwałego skojarzenia z produktem jako „Najlepsze Miejsce dla Fanów Kolarstwa Górskiego w Polsce”.

To właśnie za takie trasy przyznane zostało to wyróżnienie.

 

Strefa MTB na Facebooku

 

Media