02/11/2022 0 comment

Już 15 listopada w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury (DOK) STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNE GMIN GÓR SOWICH organizuje I Konferencję Turystyczną "Razem dla Gór ...

Odwiedź z KD Góry Sowie także w zimie

Czy zastanawialiście się nad tym, jak wygodnie jest dojechać bezpośrednio na miejsce, odbyć wycieczkę odwiedzając największe atrakcje i nie martwić się powrotem do punktu wyjścia? W związku z faktem, iż pociągi Kolei Dolnośląskich dojeżdżają do Gór Sowich zarówno od strony północnej (linie D5 i D16), jak i południowej (linia D15), istnieje wiele możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu w tym rejonie, z dogodnym dojazdem i powrotem z/do Wrocławia.

Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wycieczki nie trzeba kończyć na tej stacji, na której została rozpoczęta, ani nawet po tej samej stronie gór. W Góry Sowie można dojechać pociągiem linii D15 od strony południowej (na przykład do Jedliny-Zdrój, Głuszycy, Ludwikowic Kłodzkich czy Nowej Rudy), przejść wybraną trasę i po stronie północnej wsiąść do pociągu linii D16 (na przykład w Dzierżoniowie).

Aby to ułatwić, we współpracy ze Stowarzyszeniem Turystycznym Gmin Gór Sowich, Koleje Dolnośląskie przygotowały ulotkę - mini przewodnik. Jest w nim wszystko, co potrzebne: rozkład jazdy obu linii kolejowych, mapa gór z zaznaczonymi szlakami pieszymi (wraz z czasami przejść) i rowerowymi MTB, lokalizacja i zdjęcia największych atrakcji w rejonie.

Na mapie zostały naniesione na wszelki wypadek końcowe przystanki autobusów komunikacji miejskiej z Wałbrzycha i Bielawy, wraz z nazwami przystanków, numerami linii i adresami stron www z godzinami odjazdów. Jest też link do zestawienia czasów przejścia poszczególnych fragmentów tras - można zatem zawczasu skonfrontować siły z zamiarami.

Dodatkowo w Górach Sowich znajduje się także wiele innych, zimowych atrakcji. Jeśli chcecie skorzystać z tras do narciarstwa biegowego, poszusować na znakomicie utrzymanych stokach lub pojeździć na desce poza wyznaczonymi trasami w świeżym, kopnym śniegu - Góry Sowie są idealnym miejscem.

Fot. Koleje Dolnośląskie