Nowy parking w Zagórzu Śląskim oddano do użytku!

Koniec problemów wynikających z braku miejsc postojowych dla samochodów osobowych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. O tym, jak trudno było zaparkować samochód nad jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych jezior zaporowych w Sudetach, które po wielu latach ponownie staje się ośrodkiem letniego wypoczynku, rekreacji i turystyki wie chyba każdy kierowca, który kiedykolwiek miał sposobność przebywania nad naszym jeziorem.

To już przeszłość! Gmina Walim wychodząc naprzeciw tym problemom, zrealizowała niezwykle ważne zadanie, a mianowicie wybudowała oświetlony parking, liczący 78 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Zadanie opiewające na kwotę 565.173,99 zł w całości zrealizowane zostało z budżetu Gminy Walim, natomiast wykonawcą robót była firma DROG-ZIEM z siedzibą w Stanowicach.

Podczas tegorocznych wakacji wszyscy zmotoryzowani nareszcie będą mieli możliwość bezpłatnego, bezpiecznego i wygodnego pozostawienia swojego pojazdu na parkingu.

To jednak nie koniec wygód przygotowywanych przy parkingu nad Jeziorem Bystrzyckim, gdyż obecnie prowadzone są prace projektowe związane z budową obiektu obsługi turystycznej wraz z akwarium, ukazującym faunę i florę naszego jeziora.

Zapraszamy do korzystania z uroków i atrakcji Zagórza Śląskiego oraz do pozostawiania swoich aut na bezpłatnym parkingu, który dostępny jest dla zmotoryzowanych od dnia dzisiejszego!