Sowi Tour

To wydarzenie, na którym nie może zabraknąć prawdziwych miłośników aktywnego wypoczynku. 

9 września odbędzie się w Powiecie Dzierżoniowskim prawdziwe święto turystyki górskiej. Już teraz zapraszamy na drugą edycję imprezy o nazwie „Sowi Tour".
To wydarzenie, na którym nie może zabraknąć prawdziwych miłośników aktywnego wypoczynku. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich.

Wybierzmy się razem w Góry Sowie i zwiedźmy ciekawe zakątki jednych z najstarszych gór Europy. Mamy do zaproponowania dwie trasy – „Kalenica" o długości 22 kilometrów i „Wielka Sowa", licząca 30 kilometrów. W obu przypadkach startujemy i finiszujemy w sąsiedztwie Campingu Sudety w Bielawie.

Zabawa polega na przejściu przez wszystkie punkty kontrolne i zebraniu pamiątkowych pieczątek na specjalnie przygotowanych mapkach.
Strefa startu będzie czynna dla uczestników w sobotę 9 września od godziny 8:00 do 10:00.

Na osoby, które zbiorą wszystkie pieczątki i zmieszczą się w limicie czasowym (do godziny 18:00), na mecie czekać będą pamiątkowe medale.

Trasy można pokonać spacerem lub biegiem. Tutaj nie ma pomiaru czasu, nie ścigamy się tylko odpoczywamy aktywnie

REGULAMIN, TRASA, MAPKI: https://tiny.pl/ccs8r

Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest przesłanie do 4.09.2023 r. do godziny 14:00 zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgodnie z Regulaminem.

Udział w imprezie jest bezpłatny.
Limit uczestników: 300.

PRZEBIEG TRAS:

“TRASA KALENICA”
Start i meta: Camping Sudety
Camping Sudety – Szkoła Leśna – Trzy Buki – Kalenica – Leśny Dworek – Szkoła Leśna – Camping Sudety.

MAPA “TRASY KALENICA” – mapa Google
MAPA TURYSTYCZNA

grafika z mapą trasy Kalenica

 

“TRASA WIELKA SOWA”
Start i meta: Camping Sudety
Camping Sudety – Szkoła Leśna – Trzy Buki – Przełęcz Jugowska – Kozie Siodło – Wielka Sowa – Schronisko Sowa – Kozie Siodło – Przełęcz Jugowska – Trzy Buki – Szkoła Leśna – Camping Sudety.

MAPA “TRASY WIELKA SOWA”
MAPA TURYSTYCZNA

 

grafika z mapą trasy Wielka Sowa