I Konferencja Turystyczna „Razem dla Gór Sowich”.

15 listopada w Dzierżoniowski Ośrodek Kultury (DOK) odbyła się I Konferencja Turystyczna „Razem dla Gór Sowich”.


Z zaproszenia skorzystało blisko 100 przedsiębiorców i gości z całego regionu.
Konferencja w całości organizowana przez Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich była okazją do spotkania się z branżą turystyczną po długim okresie pandemii, ale przede wszystkim do zainicjowania nowych aktywności oraz idei, mających na celu wzmocnienie wartości marketingowej regionu Gór Sowich.


Podczas spotkania goście wysłuchali prezentacji Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, którą przedstawił Marek Janczyszyn dotyczącej najnowszych badań związanych z ruchem turystycznym na Dolnym Śląsku. Prezes STGGS Dorota Konieczna – Enozel przedstawiła ideę oraz kierunki działalności Stowarzyszenia, zachęcając tym samym do dialogu i współpracy w ramach działalności dziewięciu gmin zrzeszonych w stowarzyszeniu.
Trzecia prezentacja przygotowana dla zebranych gości dotyczyła inicjatywy, która wkrótce (mamy nadzieję) sprawi, że region Gór Sowich będzie wizualnie identyfikowany z jedną koncepcją wizualną. Przedsiębiorcy, cały ruch turystyczny od dziś może korzystać z udostępnionego pakietu logotypów Gór Sowich i umieszczać je na swoich obiektach, produktach, wytworach.


Wystarczy zgłosić taką chęć pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podpisać umowę o udostepnienie znaku towarowego i śmiało korzystać z gotowej, świetnie opracowanej koncepcji wizualnej, która przedsiębiorcom pomoże promować swoje produkty, a region zyska dzięki temu dużo szerszą promocję.


Po zebraniu chętnych Stowarzyszenie stworzy odpowiednie kampanie marketingowe, które będą promować produkty, obiekty oznaczone logotypem Gór Sowich, w ten sposób stworzymy rekomendacje i wspólnie będziemy działać na rzecz promocji regionu.
Więcej informacji na ten temat będziemy umieszczać w kolejnych komunikatach.
Co najważniejsze, spotkanie to było doskonałą okazją do rozmowy, co przyczyniło się do kolejnych pomysłów i inicjatyw.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, wszystkie dyskusje, sugestie i pomysły. II Konferencja Turystyczna „Razem dla Gór Sowich” zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku.

Media