Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach

 

W ostatni weekend lipca (30-31.07) w Pieszycach i Dzierżoniowie po raz trzeci odbędzie się Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.

 

Sobota 30 lipca:

PIESZYCE godz.: 10:30 Uphill Gór Sowich - trasa Pieszyce – Przełęcz Jugowska na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m. Bieg odbywa się techniką klasyczną i dowolną,

DZIERŻONIÓW godz.: 18:00 Knock-out Sprinty Dzierżoniów – trasa Dzierżoniów ul. Piastowska parami na dystansie 200 m. Bieg odbywa się tylko techniką dowolną, co oznacza, że można ścigać się dowolnie - łyżwą i klasykiem;

Niedziela 31 lipca:

PIESZYCE godz.: 10:00 Pętla Sowiogórska – trasa Pieszyce - Bielawa wahadłowo na płaskim odcinku 2,7 km o łącznym dystansie 25 km. Bieg odbywa się techniką klasyczną i dowolną.

Każdy z biegów to osobne zawody, po których dekorowani zostaną najlepsi w klasyfikacji open i wiekowych (co 10 lat).

Do klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach automatycznie włączeni będą wszyscy zawodnicy, którzy wystartują w trzech biegach i konkurencjach: techniką klasyczną w Uphillu Gór Sowich, oraz dowolną w KO Sprintach Dzierżoniów i Pętli Sowiogórskiej.

UWAGA!

W związku z odbywającym się zawodami wystąpią utrudnienia w ruchu.

W sobotę 30 lipca droga Pieszyce (ul. Kopernika 167) – Przełęcz Jugowska będzie nieprzejezdna w godzinach od 10:00 do 13:00. Droga otwierana będzie sukcesywnie za samochodem zamykającym kolumnę zawodników.

Objazd drogi możliwy będzie przez Rościszów oraz Jodłownik.

W niedzielę 31 lipca droga Pieszyce (ul. Bielawska 4a) – Bielawa (ogrody działkowe) będzie nieprzejezdna w godzinach od 8:00 do 13:00. Z ruchu nie będzie wyłączona ścieżka rowerowa.

Objazd drogi możliwy będzie przez Dzierżoniów.

Prosimy o dostosowanie się do poleceń służb zabezpieczenia zawodów i Policji.

UMiG Pieszyce

 

Oficjalna strona UpHill - https://gpp.nartorolki.pl/foto-i-video/foto/2021/event/2021_uphill-gor-sowich.html