Bieg Marzanny – Góry Sowie

Tak kolorowego wydarzenia w Górach Sowich jeszcze nie było. Specjalnie dla wszystkich amatorów rekreacji w ruchu Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich organizuje Bieg Marzanny - Góry Sowie.


Wykorzystując potencjał naturalnego piękna Gór Sowich przemierzymy wspólnie trasę Niedźwiedź - startujemy z Przełęczy Jugowskiej, a metę zobaczymy na Kozim Siodle.
https://mapa-turystyczna.pl/route/4980
Start uświetni nam przegląd wiosennej piosenki w wykonaniu Bielawskiej Kapeli.
To wydarzenie jest przeznaczone dla każdego, zapraszamy dzieci, dorosłych i seniorów, bieg nie jest organizowany w rywalizacji czasowej, trasę można przejść, przebiec, przejechać, forma pokonania trasy jest dowolna.  
Jest tylko jeden warunek: przychodzimy w akcentach wiosennych, więc startujące Panie zapraszamy do założenia wianków, a Panów - może jakiś kwiatowy akcent?
Tak naprawdę jest to pełną dowolność, ma być kolorowo i wesoło. Dla tych, którzy zapomną wiosennych elementów będziemy mieli małe ozdoby.
Bieg Marzanny - Góry Sowie jest wydarzeniem bezpłatnym, pierwsze 100 osób otrzyma pamiątkowy medal za udział.
Po biegu zachęcamy do wzięcia ze sobą worków, posprzątamy za sobą, a może i za kimś dbając o porządek w Górach Sowich?

Spotkajmy się 30 kwietnia na Przełęczy Jugowskiej, startujemy punktualnie o godzinie 10:00.
Serdecznie zapraszamy!

Zadanie grantowe „Bieg Marzanny - Góry Sowie" realizowane w ramach projektu grantowego pn. „Nasze Góry Sowie" współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wydarzenie na FB --> https://www.facebook.com/events/424026956063448