Sowi Tour 2021

Wybierzmy się razem w Góry Sowie i zwiedźmy ciekawe zakątki jednych z najstarszych gór Europy.

W czasie pandemii COVID-19, gdy większość imprez sportowych na terenie miast została odwołana, Sowi Tour to bezpieczna alternatywa na aktywne spędzenie wolnego czasu.
 
Mamy do zaproponowania dwie trasy - „Kalenica” o długości 22 kilometrów i „Wielka Sowa”, licząca 30 kilometrów. W obu przypadkach startujemy i finiszujemy na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Sudety” w Bielawie. Zabawa polega na przejściu przez wszystkie punkty kontrolne i zebraniu pamiątkowych pieczątek na specjalnie przygotowanych mapkach.
 
Strefa startu będzie czynna dla uczestników w sobotę 5 czerwca od godziny 8:00 do 10:00. Na przejście obu tras każdy z uczestników będzie miał 10 godzin od momentu przecięcia linii startu. Na osoby, które zbiorą wszystkie pieczątki i zmieszczą się w limicie czasowym, na mecie czekać będą pamiątkowe medale. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest przesłanie do 23.05.2021 r. zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zgodnie z Regulaminem.
 
Udział w imprezie jest bezpłatny.
 
PRZEBIEG TRAS:
 
"TRASA KALENICA" - https://bit.ly/2RxgaFL - mapa Google
https://bit.ly/3dk8rTD - mapa turystyczna
Start i meta : Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety”
Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety” – Leśniczówka – Leśna Szkoła – Trzy Buki – Przełęcz Zimna Polana – Kalenica – Przełęcz Bielawska Polana – Leśny Dworek – Szkoła Leśna – Leśniczówka – Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety”.
 
"TRASA WIELKA SOWA" - https://bit.ly/3g9R6yR - mapa Google
https://bit.ly/3aflRyy - mapa turystyczna
Start i meta: Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety”
Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety” – Leśniczówka – Leśna Szkoła – Trzy Buki – Przełęcz Jugowska – Platforma widokowa pod Kozią Równią – Kozie Siodło – Wielka Sowa – Schronisko Sowa – Kozie Siodło – Kozia Równia – Polana Jugowska – Przełęcz Jugowska – Trzy Buki – Szkoła Leśna – Leśniczówka – Ośrodek Wypoczynkowy „Sudety”
 
Organizatorem imprezy jest Powiat Dzierżoniowski, gmina Pieszyce oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.
Limit uczestników: 400.
 

https://www.facebook.com/events/898614814256118/