Enervit Bieg na Wielką Sowę

11 sierpnia 2019 to na pewno data, którą każdy szanujący się biegacz górski już od dawna ma swoim kalendarzu. Tego dnia do Ludwikowic Kłodzkich znów zjadą się pasjonaci biegania w górach, a biegania pod górę w szczególności. Najlepszy polski bieg alpejski odbędzie się właśnie 11 sierpnia, a meta tradycyjnie znajdować się będzie na szczycie Wielkiej Sowy.

o już dziesiąta, jubileuszowa edycja tej, kultowej już, imprezy. Przypomnijmy raz jeszcze liczby, które mówią same za siebie – w pierwszym biegu na najwyższy szczyt Gór Sowich udział wzięło 128 osób. Rok temu ponad 700! Teraz na liście startowej mamy już ponad 850 zgłoszeń, a opłaconych zawodników i zawodniczek jest już więcej niż w ubiegłym roku o tej samej porze. Magia Wielkiej Sowy wciąż działa i oby przyciągnęła jak największą ilość startujących osób!

Na dystansie prawie 10 km mamy ponad 600 m przewyższenia, a na trasie wciąż pojawią nowe odcinki – tak aby biegową podróż na najwyższy szczyt Gór Sowich jeszcze bardziej uatrakcyjnić. W ramach biegu odbędą się również kolejne Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu górskim.

 

Jak zwykle w Ludwikowicach, na startujących zawodników czekają bogate pakiety startowe, a w tym roku tradycyjnie znajdzie się tam biegowa pamiątkowa koszulka, pamiątkowe skarpetki z logotypem biegu, znajdzie się coś na sportowe wzmocnienie – tu czeka niespodzianka marki Enervit, będą maskotki „sówki” i będzie też coś do posiłku po biegu – od Kühne , będzie woda mineralna i oczywiście bufet – meta na Wielkiej Sowie. A tam – woda, izotonik Enervit, arbuzy, pomarańcze, banany... W ramach pakietu startowego będzie można też bezpłatnie wejść na wieżę widokową na szczycie. Nie zapominamy o pamiątkowych medalach dla wszystkich, którzy dotrą do mety.

Poza nagrodami, które czekają na zwycięzców, na wręczenie czeka armia pamiątkowych statuetek - i będą to oczywiście sowy.

Biegowi od zawsze towarzyszy losowanie nagród wśród wszystkich uczestników. Tym razem losować będziemy m.in. wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże ufundowaną, jak zwykle, przez biuro Juventur z Wałbrzycha, dziesięć kompletów ciepłych kołder od firmy John Cotton z Głuszycy, a dla mocno spragnionych będzie coś od browaru Wielka Sowa. Będzie też można wyjechać z Ludwikowic Kłodzkich z pakietem startowym na przyszłoroczną edycję Biegu na Wielką Sowę, na Górski Bieg Niepodległości w Świerkach i na nowy, premierowy bieg – finałowy półmaraton Ligi Biegów Górskich, który odbędzie się w Sokolcu 23 listopada.

 

Dzień przed Biegiem na Wielką Sowę odbędzie się 4. Mini Sowa – czyli cały dzień biegania dla dzieci. Regulamin i zapisy: http://kamayu-art.pl/bieg-Mini-Sowa-2019.html

 

 

Zapisy na 10. Enervit Bieg na Wielką Sowę wciąż trawają i warto pamiętać, że po 31 lipca opłata startowa wzrasta do 70 PLN.

 

Zapisy:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4624

Media