Kultura na Poziomie I Góry Sowie

Weekend 6-7 lipca spędzimy w Górch Sowich wraz z przedstawicielami różnych dziedzin kultury w Schronisku Zygmuntówka.

Jak odbiera się kulturę w naturze?
Od 2 lat badamy to zagadnienie w ramach projektu Kultura na Poziomie, wynosząc wydarzenia kulturalne na zupełnie nowy poziom. Nad poziomem morza i nie tylko (;

Koncerty na górskich łąkach, granie o zachodzie słońca na szczycie skały, kameralny występ w lesie, bez prądu, pokaz filmu w górach, w których był kręcony, całkiem nieoficjalne spotkanie z reżyserem w przytulnym wnętrzu schroniska. To tylko niektóre z dotychczasowych doświadczeń wynikających z naszych działań na styku natury i kultury.

Pora na krok dalej, wraz z nowym sezonem nadchodzi nowe.

Weekend 6-7 lipca spędzimy w Górch Sowich wraz z przedstawicielami różnych dziedzin kultury.

BILETY:
https://zrzutka.pl/umdbrh
Możesz kupić "bilet" na Kultura na Poziomie I Góry Sowie lub wesprzeć projekt tak o, z dobrego serducha.

Nasi goście:

Literatura
Alicja Mielcarek - nomadka regularnie odwiedzająca miejsce urodzenia, Nową Rudę. Ex-dziennikarka, logopedka, aktorka. Na co dzień marzycielka, wrażliwiec, amatorka górskich plenerów.
Laureatka konkursu literackiego organizowanego w ramach festiwalu Festiwal Góry Literatury, nad którym pieczę sprawowali: Olga Tokarczuk, Karol Maliszewski i Zbigniew Kruszyński. Ma na koncie publikację konkursowego opowiadania Koza. Alicja, w spotkaniu, które z nią zaplanowalićmy opowie, między innymi, o swojej debiutanckiej powieści, Pępowina.

Muzyka
Phillip Bracken - muzyk australijskiego pochodzenia mieszkający na co dzień w Opolu.
Muzyka Phillipa Bracken'a jest jak meandrujący duch - zawiera elementy soulu alternatywnego, indie roots, bluesa i folku, walory kierowane rytmicznym i hipnotycznym stylem gitarowego grania.

Fotografia
Paula Koszut - fotograf z Krakowa, zajmujący się fotografią użytkowa jak i artystyczną. Jej konceptualne prace traktują głównie o problemie zagubienia człowieka w jego własnym świecie. Są odzwierciedleniem naszych codziennych omdleń, naszego strachu oraz buntu. Już jako sześciolatka spacerując godzinami w samotności, kreowała w swojej głowie obrazy, które pozostały i nadal ją inspirują. Ma na koncie m.in. współpracę z zespołem SALK (https://www.behance.net/gallery/77766513/Miserable).

Jej dyplomowy projekt „þunglyndi” wieńczący ukończenie nauki w Krakowskich Szkołach Artystycznych powstał na Islandii. Efekty sesji będziemy mogli oglądać w formie wystawy plenerowej w Górach Sowich 6-7 lipca.

 

FB: https://www.facebook.com/events/314167199496418/

Media