Majówka 2018 w Górach Sowich

Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wiele ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu...

# Sztandarowym wydarzeniem jak co roku będzie "Otwarcie sezonu turystycznego na Wielkiej Sowie", na które serdecznie zapraszamy wszystkim miłośników aktywnego wypoczynku. Całość wyprawy rozpoczynamy od bezpłatnego zwiedzania Muzeum Gór Sowich w Kamionkach. Na szczycie Wielkiej Sowy nie zabraknie atrakcji takich jak zjazd z wieży na linie czy też akcja wymiany butelek plastikowych na bidony (przy udziale Nadleśnictwa Świdnica).

Najświeższe informacje na FB wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1197794783685993

Zapraszamy!

  


 

# Dla fanów motosportu, 5 maja nie lada atrakcja - BSK TECH Wyścig Górski w Kamionkach. Na chwilę obecną zapisanych jest 81 zawodników (http://www.bgmsport.pl/bsk-tech-wyscig-gorski-kamionki-lista-zgloszen/). Organizatorzy dopuszczą do wyścigu maksymalnie 100 załóg więc można spodziewać się zaciętej rywalizacji na krętej górskiej trasie!

Aktualne informacje na FB: https://www.facebook.com/events/147836789131366/ oraz na stronie internetowej organizatora http://www.bgmsport.pl

 

 # W tym roku w naszych górach zagości również 3 etap CCC Tour Grody Piastowskie z ponad 140 kilometrową pętlą Pieszyce - Bielawa. Rywalizować będą w niej profesjonalni zawodnicy. Dodatkowo zostanie przeprowadzona już po raz drugi Korona Gór Sowich z pętlą pieszycką jako ogólnodostępna impreza rowerowa dla amatorów.


Informacje ogólne na FB: https://www.facebook.com/GrodyPiastowskie/
Informacje organizatora - 3 etap: http://grody.com.pl/?page_id=1068
Informacje organizatora - Korona Gór Sowich: http://grody.com.pl/?page_id=1042 - rejestracja zawodników: https://competit.pl/w/9228/


Pierwszy weekend majowy to jak zwykle imprezy, koncerty i wydarzenia sportowe. Dzierżoniów jest już gotowy na Majówkę! Mig oraz Power Play  to zespoły, które wystąpią w majowy weekend w Dzierżoniowie. Nie zabraknie także kolorowych balonowych korowodów nad miastem.

Pełne informacje UM Dzierżoniów: https://www.dzierzoniow.pl/pl/news/maj-wka-z-balonami-muzycznie-sportowo-i-kolorowo


# Również Bielawa przygotowała Piknik Rekreacyjno-Sportowy na terenie Jeziora Bielawskiego. Nie zabraknie zawodów sportowych, koncertów oraz prezentacji.


 # Oczywiście warto pamiętać, że bez względu na porę Góry Sowie czekają na turystów ze swoimi szlakami pieszymi oraz rowerowi. Zapraszamy serdecznie!

https://gorysowie.org/index.php/turystyka/turystyka-piesza

https://gorysowie.org/index.php/turystyka/turystyka-piesza