Majówka w Górach Sowich

Długi weekend majowy coraz bliżej! Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami jakie oferują nam Góry Sowie w tym okresie.

 

Otwarcie sezonu turystycznego 2017 - Wielka Sowa - 1 maja

Otwieramy sezon turystyczny 2017 na najwyższym szczycie Gór Sowich. Na wszystkich przybyłych czekać będzie ciepły posiłek oraz piknikowa atmosfera. W tym dniu każdy zdobywca Wielkiej Sowy otrzyma pamiątkową przypinkę.

 

 


Majówka Srebrnogórska - 1 maja

Majowy weekend w Srebrnej Górze to jak zwykle obietnica kalejdoskopu pozytywnych wrażeń. Majówka Srebrnogórska jako 1-majowa kolorowa inicjatywa artystyczna inspirowana niedaleką historią komunistycznych uroczystości od lat gwarantuje niezapomniane emocje. Serdecznie zachęcamy do aktywnego śledzenia Majówki na profilu Facebook (Srebrnogórski 1 Maj / https://www.facebook.com/srebrnogorski1maj), gdzie sukcesywnie zamieszczane są wszystkie aktualności dotyczące imprezy.

 

 


Dzierżoniowska Majówka z Balonami

International Balloon Festival: 1 maja - "Lot Wieczorny Patrol", 2 maja - "Lot Poranny Patrol"

Kontynuacja organizacji Festiwalu jest wynikiem niezwykłego sukcesu pierwszej i drugiej edycji z 2015-2016 roku . Podczas zawodów i festiwalu balonowego w jednym czasie, w ciągu 3 dni zabawy pomimo utrudnień pogodowych mieliśmy wspaniałą zabawę i doskonałą frekwencję, odwiedziło nas około 50 000 kibiców . Zawody balonowe których celem jest integracja środowiska balonowego z Polski , Niemiec , Czech oraz krajów UE i USA to świetna zabawa przede wszystkim dla lokalnej społeczności.

Trakt 2017 - 30 kwietnia

Ciekawa impreza sportowa, która może być wyzwaniem dla każdego. Dostępne są 3 trasy piesze o różnym poziomie trudności, a także 8 tras rowerowych o długościach od 10 km do 100 km. Wykaz tras wraz z opisem znajduje się poniżej. Wpisowe wynosi tylko 5 zł, w ramach którego każdy otrzyma pamiątkową koszulkę, bon żywnościowy do zrealizowania na mecie, a także weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Nagrodą główną w losowaniu będzie rower turystyczny. Dla najmłodszych przewidziano na mecie szereg darmowych atrakcji: zjeżdżalnia, zamek do skakania, suchy basen z piłeczkami i inne, a imprezą towarzyszącą będą Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Grillowaniu. Szczegóły imprezy: http://www.hotelosir.pl/?p=3782

Mistrzostwa w grillowaniu - 30 kwietnia

 

 


Majówka w Bielawie - Piknik rekreacyjno-sportowy dla wszystkich - OWW Sudety

W tym roku nad bielawskim jeziorem po raz kolejny moc atrakcji. Zapraszamy mieszkańców i turystów do udziału w drugiej „Ekomajówce”, pierwszym zlocie Food Trucków w Bielawie oraz "Wielkim Wyścigu Małych Kolarzy".

 

 

 


Korona Gór Sowich - Grody Piastowskie - 6 maja

Na zakończenie długiego weekendu, a właściwie całego tygodnia, kolarskie zmagania profesjonalistów oraz nie lada gratka dla amatorów. W cyklu CCC Tour Grody Piastowskie w Góry Sowie zawita jeden z etapów wraz ze specjalną rundą Korony Gór Sowich.

 


 

 

Poza powyższymi atrakcjami pamiętajmy, że Góry Sowie stoją otworem dla turystów i zachęcają swoją bogatą przyrodą, zapierającymi dech w piersi widokami oraz miejscami pełnymi tajemnic. Warto skorzystać z pieszych szlaków turystycznych i tras rowerowych.  Zaplanuj ten weekend w Górach Sowich, zaledwie 60 kilometrów od Wrocławia!

Jak dotrzeć w Góry Sowie ? ---> https://gorysowie.org/index.php/region/komunikacja

 

JEŚLI MAJÓWKA TO TYLKO W GÓRACH SOWICH!

Polub nas na FB!