Gory Sowie

20°C

Gory Sowie

Wilgotnosc 52%

Wiatr 11.27 km/h

Grody Piastowskie - Korona Gór Sowich

Tegoroczny drugi etap wyścigu kolarskiego Grody Piastowskie przejdzie do historii. Organizatorzy zdecydowali się na umieszczenie mety królewskiego odcinka na jednym z bardzo popularnych podjazdów w Górach Sowich.

Ostatecznie zaszczyt ten przypadł twierdzy w Srebrnej Górze, która oprócz bardzo ciężkiego podjazdu oferować będzie walor edukacyjny i wizualny. Start będzie miał miejsce w Dzierżoniowie, a kolarze pokonają równe 131 kilometrów. Po drodze czekać ich będzie 6 podjazdów, w tym jeden prowadzący na metę. W sumie przewyższenie wyniesie 2430 metrów, a peleton przejedzie wszystkie najtrudniejsze góry w pierwszym z dolnośląskich pasm Sudetów.

 

 

 

 

 

 

Dodatkowo organizatorzy przygotowali wyścig dla amatorów pod nazwą „Korona Gór Sowich”. Wyścig zacznie i skończy się w Dzierżoniowie jeszcze przed startem drugiego etapu i poprowadzi przez przełęcz Srebrną i Woliborską.

Trasa etapu będzie przebiegała przez Piławę, Olbrachcice, Stoszowice, Srebrną Górę, Wolibórz, Bielawę – dystans 55,0 km.  Do przejechania będą  dwie przełęcze Woliborska i Srebrnogórska. Każdy uczestnik za przejechanie i zdobycie dwóch przełączy, otrzyma pierwszą część pamiątkowego medalu. Medal będzie składał się z 4  części, pozostałe 3 części będą do zdobycia w latach 2018 – 2020. Wyścig będzie miał charakter ogólnopolski. Zapisy w formie elektronicznej – zakładka na stronie głównej wyścigu www.grody.com.pl

 

 

Wspomniane wyścigi odbędą się 6 maja 2017 (sobota).

Więcej: https://gorysowie.org/index.php/component/k2/item/372-grody-prezentacja 

źródło:

www.grody.com.pl

http://naszosie.pl

Media

O nas

Oficjalny Portal Gór Sowich jako część produktu "Góry Sowie" powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Góry Sowie.

 

Kontakt z administratorem portalu: admin@gorysowie.org

Wsparcie

Portal utrzymywany i rozwijany przez: