Wkrótce budowa wakeparku na jeziorze bielawskim

Bielawa wyłoniła wykonawcę toru do wakeboardu i nart wodnych, który wybudowany zostanie na jeziorze bielawskim. Nowa atrakcja powinna zostać zrealizowana do końca maja, a korzystać z niej będzie można na początku wakacji.

Wakeboarding – sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągnionej przez łódź lub za pomocą wyciągu. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu.

Popularność wakeboardingu w Polsce rośnie w lawinowym tempie. Dziś grono entuzjastów tego sportu jest na tyle duże, że wakeparki niczym magnes przyciągają w dany region rzesze turystów zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem. Z tego też względu należy się spodziewać, że wyciąg o długości 250 metrów, który zostanie rozciągnięty pomiędzy wyspą a brzegiem jeziora, stanowić będzie jedną z większych atrakcji miasta i regionu.

 

Oprócz toru do dyspozycji mieszkańców i turystów oddane zostaną: wypożyczalnia sprzętu, miejsce startowe oraz teren szkoleniowy. Całość będzie prowadzić Ośrodek Sportu i Rekreacji. Inwestycję zrealizuje firma „Bezpieczna Przystań”, a pierwsze prace rozpoczną się już niebawem.

źródło: UM Bielawa

Media