Sery Lutomierskie – Wyroby regionalne z Gór Sowich

Zachęcamy do odwiedzenia ciekawego miejsca w jednej z podgórskich miejscowości. W lutomierskiej serowarni możemy nie tylko skosztować wspaniałych wyrobów rodzimej produkcji ale także wziąć udział w warsztatach i dowiedzieć się na czym polega cały proces wytwarzania serów.

Serowarnia pozyskuje mleko krowie najwyższej jakości od sprawdzonych, lokalnych producentów – rolników z wieloletnim doświadczeniem.
Wytwarzamy sery w skład których wchodzą wyłącznie naturalne produkty: niepasteryzowane i pasteryzowane mleko krowie, podpuszczka mikrobiologiczna, sól niejodowana, zioła.
Specjalizujemy się w produkcji sera podpuszczkowego młodego, niedojrzewającego.

Sery podpuszczkowe to sery miękkie, łatwe w krojeniu, słone, „mokre”, o nie ostrym zapachu, z posmakiem dodanego zioła (np. czarnuszki, kozieradki, czosnku, bazylii, orzecha, pokrzywy…).

Ponieważ sery nie powstają w fabryce, mimo wspólnych, wyróżniających je cech żaden nie jest wierną kopią pozostałych. Zależnie od pory roku i oczekiwań klienta sery mogą być wzbogacane sezonowymi ziołami i roślinami.

  

 

Serowarnia w sezonie zimowym (do 31 marca 2017) otwarta poniedziałek-sobota od godziny 9.00 do 20.30 niedziela po godzinie 17.00. W sezonie letnim wtorek- sobota od 8.00-9.00 oraz 17.00-21.00 Rezerwacja warsztatów minimum z dwu dniowym wyprzedzeniem.

Lutomierz 29
57-213 Stoszowice
http://serylutomierskie.pl