Muchołapka - tajemniczy projekt nazistów

Ludwikowice Kłodzkie, niewielka miejscowość w Górach Sowich skrywa jedną z większych tajemnic tego region. Istnieje tam ogromny betonowy dziesięciobok oparty na kilkunastometrowych betonowych filarach. Został wybudowany przez hitlerowców w trakcie drugiej wojny światowej, ale nikt nie wie jaka była jego funkcja.
Struktura ma swoje lokalne nazwy, najbardziej powszechną jest Muchołapka. Nazwa ta podsumowuje intrygi skupione wokół tej dziwnej struktury.

Cała konstrukcja to najprawdopodobniej podstawa niedokończonej wieży chłodzącej wodę (chłodni kominowej). Jednak niektórzy twierdzą, że to pole startowe dla latających spodków projektowanych przez nazistowskie wojska z wykorzystaniem planów cywilizacji pozaziemskich. Budowla znajduje się na szczycie Riese, tajnego obiektu z ciągiem tuneli tuneli wykopanych przez więźniów obozów koncentracyjnych.
Ze względu na konstrukcję obiekt jest też nazwany "Hitlerowskim Stonehenge" - podobieństwo w budowie blokowych filarów. To skojarzenie z prehistoryczny zabytkiemm tylko dodaje smaku do tajemnicy skrywanej przez tą enigmatyczną ruinę.

Cała historię obiektu można przeczytać na stronie Muzeum Molke - http://muzeummolke.pl

Poniżej wideo produkcji WP.TV (Wirtualna Polska) na temat opisywanego obiektu i przeprowadzonych na nim badań.

Media