„Music of sources” („Muzyka źródeł”)

„Music of sources” („Muzyka źródeł”) – to międzynarodowy warsztat muzyczno-taneczny (polsko-czesko-słowacki) zorganizowany przez Fundację Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji „Otwórz Drzwi” w ramach programu Erasmus +, KA1 – Mobilność edukacyjna, odbywający się od 3 do17 października 2016 r. w Ośrodku Kultury i Sportu „Wyspa Koni” w Ostroszowicach (koło Bielawy/Dzierżoniowa). Zostanie on zakończony pokazami w Ostroszowicach i Wrocławiu.


Młodzi uczestnicy z Polski, Słowacji i Czech będą poszukiwać platformy porozumienia poprzez poszukiwanie własnej ekspresji (muzyki oraz ruchu płynących z wnętrza), będą również wchodzić w interakcje grupowe przez odkrywanie archetypów kulturowych różnych tradycji i nacji, ale o wspólnych praindoeuropejskich korzeniach. Projekt powstał z inspiracji Teatru Źródeł J. Grotowskiego. To permormatywne wyrażanie siebie w muzyce i tańcu współczesnym wpisuje się w program – Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016.


Zwieńczeniem prac warsztatowych będą pokazy: pierwszy 15 października 2016 r. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury i Sportu „Wyspa Koni” w Ostroszowicach, drugi 16 października 2016 r. o godz. 13.00 w Sky Tower („Łezka” na parterze). Widowisko w Sky Tower stanie się o tyle niezwykłe, gdyż widownia obejrzy spektakl taneczny przede wszystkim z góry, z pierwszego i drugiego piętra, co dostarczy niezapomnianych wrażeń. Pokaz uświetni występ uznanych autorytetów muzycznych: Sambora Dudzińskiego, Elizy Niemczyckiej, Dominika Kozłowskiego oraz słowackiego „Mystic Choir”.


Prowadzący:
Magdalena Górnicka (contemporary dance -taniec współczesny) – absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii.
Eliza Anna Niemczycka – mezzosopran liryczny, kompozytorka, autorka tekstów piosenek.
Sambor Dudziński multiinstrumentalista, kompozytor, kompozytor teatralny.
Organizator: Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji „Otwórz Drzwi”.
Partnerzy ze Słowacji: organizacja artystyczna „artRIS”, „MYSTIC CHOIR”
oraz czeskie stowarzyszenie teatralne: „Spolek divadelnich ochotniku”.
Koordynator projektu: Piotr Zabuski